Warsztaty wędliniarstwa indywidualne


Ogłoszenie z kategorii: Kursy i szkolenia, dodane przez: Smoke Gourmet


Świaczysz podobne usługi? Dodaj własne ogłoszenie
Za darmo!

Warsztaty wędliniarstwa indywidualne

Warsztaty wędliniarstwa indywidualneProponuję Ci indywidualny warsztat z zakresu wędliniarstwa domowego. Od A do Z nauczę Cię poprawnie wykonywać różnego rodzaju kiełbasy, wędzonki, konserwy, wyroby drobiowe, podrobowe i inne.


Tworzę własne receptury i odtwarzam te, dzięki którym zachwycano się smakiem kilkadziesiąt lat temu. Łączę tradycję z nowoczesnością, dostosowując obecne możliwości i warunki do wędliniarstwa z dawnych lat. Wykonywanie wędlin w domu nie musi być trudne, ani czasochłonne. Nie musi być też nudne i nie powinno kojarzyć się z czarnymi, kwaśnymi, gorzkimi i w związku z tym - niebezpiecznymi dla zdrowia wyrobami.


Nauczę Cię, jak w domu wykonać za każdym razem idealną kiełbasę np. śląską czy jałowcową o zbalansowanym smaku, prawidłowej strukturze, pięknym kolorze i zapachu. Pokażę Ci jak peklować mięso na kiełbasy, jak je klasyfikować, jak nadziewać, przygotowywać do wędzenia itd.


Nauczę Cię wykonywać szynki, polędwice i boczki o idealnej konsystencji, które zawsze będą delikatnie soczyste lub kruche - to Ty o tym zdecydujesz, a nie przypadek.


Nauczę Cię robić pyszne konserwy, takie jak kiełbasy słoikowe, pasztety, paprykarze itp. o długim okresie przydatności do spożycia. Marzysz o własnoręcznie zrobionej konserwie turystycznej? Smak ten sam, co z wakacyjnych wypadów, jednak skład konserwy o stokroć lepszy.


Nauczę Cię wykonywać wyrobu z drobiu - to surowiec niezwykle delikatny, ale i podatny na choroby, przez co wymagający specjalnego traktowania, aby finalny efekt zawsze był zadowalający i bezpieczny dla zdrowia.


Nauczę Cię peklować na sucho i na mokro z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod, jak i nowoczesnego sprzętu. Nauczę Cię wędzić, parzyć w wodzie, podpiekać w wędzarni i podsuszać.


Nauczę Cię świadomego działania, a nie wykonywania na ślepo czynności na bazie posiadanego przepisu. Świadome postępowanie otworzy Ci furtkę do niezwykłego świata, w którym samodzielnie zaczniesz eksperymentować i tworzyć autorskie receptury.


Wszystko po to, aby zrobione przez Ciebie wyroby zawsze były idealne, aby one nie rządziły Tobą i nie były dziełem przypadku, ale Twoich umiejętności. Wszystko po to, abyś zarówno Ty, jak i osoby, które karmisz, jedli zdrowiej, smaczniej, ale i bezpieczniej.


Niestety pseudo mistrzów wędliniarstwa nie brakuje - zarówno wokół Ciebie, jak i na popularnych serwisach typu YouTube itp., o czym wspominam w jednym, ze swoich filmów: https://www.youtube.com/watch?v=L9r0Ml6Ah3Q&feature=emb_logo


Warsztat wędliniarski przeprowadzę u Ciebie. Przyjadę z ogromną ilością wiedzy, którą z chęcią Ci przekażę oraz z dużą ilością sprzętu, jeśli jeszcze własnego nie posiadasz. Zajmie nam to 2-3 dni, po których wszystko dla Ciebie stanie się dużo łatwiejsze.


Doradzę w zakupie zarówno niezbędnych drobiazgów, które przydają się w wędliniarstwie domowym, jak w zakupie większego sprzętu, który w tej dziedzinie jest niezbędny, aby wytwarzanie wyrobów w domu było przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.


Po warsztacie nie zostawię Cię na pastwę losu. Zostawię Ci sporo własnych receptur oraz będę starał się namawiać Ciebie, abyś podczas spotkania ze mną robił sporo notatek. Zawsze możesz liczyć na moją pomoc.


Napisz do mnie lub zadzwoń - to niezobowiązujący kontakt, a może być pierwszym krokiem do niezwykłej przygody z wędliniarstwem, które jest i zawsze będzie niezwykle przydatną umiejętnością.


Adam

smokegourmet @ gmail.com


PS. Na warsztaty dojeżdżam w każde miejsce w Polsce, choć przekraczanie jej granic nie jest dla mnie problemem.Od: Smoke Gourmet Wyślij wiadomość | Poproś o kontakt | Pokaż profil Wykonawcy

Telefon: 725475380,
E-mail: smokegourmet@gmail.com


Ogłoszenie z kategorii: Kursy i szkolenia Warszawa,
dodane w dniu: 2021-04-21

WTYCZKA TUWI KONTAKT
wtyczka tuwi kontakt - wiadomość